Made in Moto Pell-Mell


Společnost motorkářů, kde nerozhoduje věk, pohlaví,značka motorky nebo obsah válců.


navigace >>
:: novinky :: fórum :: reportáže :: zajímavosti :: co se chystá :: koupím / prodám :: foto / video :: Kontakt


reklama:.

 

 

Výlet do Beskyd

Beskyde Beskyde, kdo po tobě ide ...

V sobotu 25. srpna jsme za krásného slunného počasí vyrazili do Strážného na Šumavu na chaloupku ke kamarádům. Posbírali jsme hrst borůvek a něco hub a večer jsme to všechno spořádali (borůvky na palačinkách, smaženici na chlebu). V neděli brzy ráno jsme pak odjeli do Budějic a J. Hradce, kde jsme se setkali s ostatníma (9 motorek, 11 člověků) a vyrazili směrem Beskydy. Ubytování jsme měli zajištěné nad Ostravicí v rekreačním středisku Skalka. Pokoje s vlastní sociálkou, žádnej velkej luxus, ale pro pohodlí a teplíčko dostačující. Večer jsme se nad pivem, vínem a zelenou zrdtili v pinpongu a v šipkách

Ráno raníčko dobré kafíčko - ale servírka řekla: poděkujte vodě .....jakože horské ...tak jsme děkovali vodě za dobroučké kafíčko a děkovali jsme vodě za výtečnou česnečku a děkovali jsme vodě za chutné pivečko ....ale pak jsme zjistili, že děkování nestačí, že taky musíme zaplatit :D

A pak jsme vyrazili na Pustevny - barevné krásné roubenky....hned jsme do jedné zapadli na pííívečko.

Cestou na Radhošť (cca po 50 m) jsme zapadli hned do další hospody a pak už jsme teda měli výčitky, tak jsem se sebrali a došlápli si kolem sochy Radegasta na Radhošť ke kapli Cyrila a Metoděje. Bohužel tam taky byla hospoda.

Večer jsme se vrátili do kempu a hupsli do umělého jezerního koupaliště.

Pak jsme si zahráli nohejbálek, pinpong, šipky ....až do rána.

V úterý ráno odjel první odpadlík Fíla se slovy: Až zase někdy dostanete chuť na pivo, tak mi řekněte a já se s váma potáhnu přes celou republiku :D Nechali jsme motorky motorkama a vyšlápli si kolem Bučických vodopádů na horu Smrk vysokou 1276 metrů, o něco málo nižší než protější Lysá hora. Než jsme dosáhli vrcholu, potkali jsme cestou ještě dva kamenné pomníky, jeden věnováný Lennonovi a druhý Palachovi. Výšlap to byl náročný, ještě že jsme se cestou mohli krmit obrovskejma a sladkejma malinama, ostružinama a borůvkama a občerstvovat se z horských potůčků (a samozřejmě jsme nezapomněli děkovat vodě).

Když jsem se vrátili do chaty, padli jsme za vlast, zatímco sousedky babičky si povídali, jak nenáročný byl výstup na Smrk. Tak to jsme valili voči. Pak jsme hráli nohejbálek a sbírali větve na táborák, kde jsme si večer opekli pěknej věnec buřtů a vzpomínali na požáry v Řecku.

Ve středu ráno jsme sedli na motorku a přes muzeum Tatry v Kopřivnici valili na Plzeň.

Chvílemi v slabém dešti. Ti, kteří v Beskydech zůstali, slíbili, že Lysou horu pokoří ....a my až zase někdy příště :)

:: posted @ 6.9.2007 PM by Moto Pel-Mell

© Moto Pell-Mell 2006