Made in Moto Pell-Mell


Společnost motorkářů, kde nerozhoduje věk, pohlaví,značka motorky nebo obsah válců.


navigace >>
:: novinky :: fórum :: reportáže :: zajímavosti :: co se chystá :: koupím / prodám :: foto / video :: Kontakt


reklama:.

 

 

Výlet na Moravu

4. 5. 07

Na cestu se původně mělo sejít asi 10 lidí, ale někteří odpadli kvůli práci a jiní kvůli hlášenému dešti. Nakonec jsme se tedy sešli jen tři - Janička, Žako (Virago 1100) a David ze Střížova od Budějic (Intruder 1400). Sraz byl v 17 h v Pelhřimově, potom jsme sjeli do Jihlavy na pumpu, kde čekal na pokec a krátkou vyjížďku s námi Wilda (Jawa 650). Pak už jsme to valili do Dolních Věstonic, kde jsme měli zamluvenou chatu. Hned po ubytování jsme běželi do restaurace na baštu a ochutnali jsme 4 lahve místního vína.

5. 5. 07

V sobotu ráno jsme nakoupili snídani a zašli do Muzea Dolních Věstonic obhlídnout repliku Věstonické Venuše, která byla kousek odtud nalezena a nějaké ty lebky a vykopávky ( foto 01, foto 02). Pak jsme autobusem dojeli do Perné na výstavu vín místních vinařů ( foto 03). Nabízeno bylo 656 vzorků vín, my jsme zvládli během 4 hodin ochutnat 30 vzorků a i když venku mrholilo, vydali jsme se zpátky do Věstonic pěšky přes hřebeny Pálavy. Cesta byla po ochutnávce vín dost veselá a taky náročná, tak náročná, že si David cestou rozbil opatrovanou skleničku, kterou dostal na ochutnávce :) Vylezli jsme na Dívčí hrad, rozhlídli se po široširé krajině a pak už jen slejzali dolů. ( foto 04, foto 05) Kluci dostali chuť na pivo, ale na chatě nebyl žádný džbánek ...tak sebrali obrovské moravské skleněné číše a pro pivo si došli s nimi. V hospodě tím způsobili pozdvižení :) ( foto 06) Přišli s konstatováním, že jsme hokej se Slovákama prohráli 2:3 a tak se nemusíme bát vyrazit zítra na Slovač :)

6. 5. 07

Ráno bylo zamračeno a místy déšť, nicméně jsme vyjeli do Mikulčic na velkomoravské slovanské vykopávky, které byly zajímavé tím, že zde bylo správní sídlo vládců Velké Moravy, 11 kostelů, objeveno spoustu hrobů atd. Padal na nás déšť, tak jsme si vykopávky procházeli s helmama na hlavě. ( foto 07, foto 08) Navlíkli jsme nepromoky, zejména dostat XXL Davida do nepromoku XL bylo dost zábavné. Z cesty do Vrůtek sešlo, tak jako loni, kdy jsme pro déšť skončili ve Frenštáte pod Radhoštěm. Tentokrát jsme dojeli do Hodonína a ubytovali se všichni tři v penzionu v 1 lůžkovém prťavém pokoji. Navštívili jsme hodonínskou ZOO, Žakovi se nejvíc líbil papoušek Žako a místním dětem se nejmíň libil lev, který na ně řval jak lev ( foto 09, foto 10, foto 11). Večer jsme se pak vydali po stopách hodonínských hospůdek, až jsme skončili v baru vedle penzionu. David se opět tak jako vždy zamiloval do šenkýřky.

7. 5. 07

Ráno byla obloha modrá, vyrazili jsme tedy směr Slovensko přes přechod Starý Hrozenkov. David nemohl najít občanku, a tak přemlouval celní panenku, aby ho pustila na řidičák. Zřejmě ji okouzlil, protože projel. Přes Malou Fatru a za sluníčka jsme dojeli do Vrůtek do Harley steak baru, dopřáli si tady obžérství nad lahodnými a skvělými delikatésními steaky a vydali se zpátky do Čech. ( foto 12) Krásnou horskou krajinou vsetínské vrchoviny za přechodem Nový Hrozenkov a proslulými serpentýnami v Chřibech jsme dorazili do Zlína, ubytovali se v hostelu a večer pak vyrazili do města, nejprve navštívit budovu 21, známou také jako Baťův mrakodrap. ( foto 13) Dům byl postaven ve 40. letech, ale je vskutku nadčasový, klimatizovaný, moderní, na svém vrcholu s vyhlídkovou terasou a zahradní kavárnou, také s proskleným výtahem, kterým Baťa pozoroval své podřízené ve všech patrech. K tomuto výtahu lze dojít, moc jsme si ho nestačili prohlídnout, protože jsem tak dlouho mačkala tlačítko "zavřít dveře výtahu", až se skutečně zavřely :( a David vykřikl: Ještě jsem si to nestačil vyfotit! Jenomže tlačíko "otevřít dveře výtahu" nějak nefungovalo ....až se ozvalo z amplionu, že jsme to teda vymňoukli. No výtah zůstal uzavřen a jestli ho neotevřeli, tak je zavřený dodnes. Tak jsme raději upustili od kulturních památek a šli do hospůdky.

8. 5. 07

Zase bylo deštivo, navlíkli jsme opět nepromoky a vyrazili do Slavkova na zámek. Davidovi se nemok roztrh a napálil si ho na vejfuk. Ve Slavkově jsme prošli zámek ( foto 14), prohlídli si strategii bitvy na Austerlitz a dojeli na Mohylu míru, místo největšího masakru, kde Napoleon porazil Rakousko-Uhersko. ( foto 15, foto 16) Uvnitř mohyly jsme si zašeptali do ouška přes protilehlý rok, zajímavé, funguje to :) Dojeli jsme ještě na kopec Žurán s vyobrazením bitvy a pak jsme valili na Velkou Bíteš do restaurace. Po vydatném obídku jsme vyrazili k domovu, za lokálních přeháněk a oblačného počasí. Výlet to byl zdařilý, slunečný i deštivý :)))

:: posted @ 13.5.2007 PM by Moto Pel-Mell

© Moto Pell-Mell 2006